Mesto Vysoké Tatry patrí k najnavštevovanejším mestám/ miestam na Slovensku. Vyhľadávajú ho rekreanti, lyžiari, ale aj turisti rôznych vekových kategórií. Ak uvažujete nad dovolenkou na Slovensku, vyberte si miesto na oddych práve vo Vysokých Tatrách. Ktoré miesta vo Vysokých Tatrách by ste mali navštíviť? 

Štrbské Pleso 

Azda najznámejším miestom Vysokých Tatier je Štrbské Pleso. Jedná sa o najvyššie položenú turisticko-liečebnú osadu na Slovensku a spadá pod obec Štrba. Nachádza sa v nadmorskej výške 1346 m.n.m. a ten, kto zavíta do Tatier, určite si nenechá ujsť prechádzku okolo Štrbského plesa. Keď je pleso zamrznuté, môžete sa po ňom aj poprechádzať. V lete zase môžete vyskúšať člnkovanie. Prechádzka okolo plesa je nenáročná a zvládnete ju aj s malými deťmi v kočíku.  

Zo Štrbského Plesa sa dostanete k ďalším známym miestam – k vodopádu Skok, na Solisko, ale aj na Chatu pod Soliskom a Predné Solisko. 

Ak si ale vyberiete ubytovanie mimo Štrbského Plesa, odporúčame vám uprednostniť ubytovanie v Tatranskej Lomnici. Tatranská Lomnica ponúka moderné ubytovanie pre náročnejších, ale aj pre menej náročnejších. 

Skalnaté Pleso, Lomnický štít 

Ak nie ste ten typ turistu, ktorý si dopraje náročné vysokohorské túry, skúste sa vyviesť lanovou na Skalnaté Pleso a zajednajte si lístky až na Lomnický štít. Na Skalnaté Pleso sa dostanete lanovkou z Tatranskej Lomnice. Ak sem plánujete ísť ešte počas zimnej sezóny, určite si vyskúšajte lyžovanie v Tatranskej Lomnici. Zjazdovky v Tatranskej Lomnici patria medzi najvyhľadávanejšie. Čerešničkou na torte je lyžovačka z Lomnického sedla.  

Ak sa vám podarí natrafiť na voľné lístky na Lomnický štít, počítajte s výrazným menením počasia a zoberte si teplé oblečenie, pretože aj v lete sú teploty na Lomnickom štíte pomerne nízke. Navyše je tam veľmi veterno, preto by čiapka/ šatka mala byť povinnosť. 

Zo Skalnatého Plesa vedie jedna z najkrajších turistických trás cez Veľkú Svišťovku až k Chate pri Zelenom plese. 

Zdroj obrázka:  

Autor: Standret / Shutterstock.com 

2 KOMENTÁRE

  1. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Pridaj komentár