Videli ste už pláž s úlomkami skla miesto piesku? Alebo pláž, na ktorej sa opaľujú kravy? Či pláž s bowlingovými guľami?

Na našej Zemi môžete vidieť rôznorodé pláže, stačí nasadnúť na lietadlo a o pár hodín sa môžete kúpať na pláži s ružovým pieskom či sa spúšťať na pieskovej dune priamo do oceánu. Prinášame výpis 10 najzvláštnejších pláží sveta.

Sklená pláž (Glass Beach) ostrov Kauai, Hawaii

Jedna z najzvláštnejších pláži na Zemi je Sklená pláž Havajskom ostrove Kauai pri mestečku Hanapepe. Miesto piesku tu je nespočetné množstvo malých úlomkov skla z rozbitých fliaš a okenných tabúľ, ktoré sem zaniesol oceán z rôznych kútov sveta. Sklo je rôznych farieb a putovaním v oceáne sa natoľko obrúsilo, že sa po ňom dá bez problémov kráčať. Dno mora pri tejto pláži je skalnaté a neodporúča sa kúpanie v ňom.

Pláž Kaihalulu, ostrov Maui, Hawaii

Pláž so zvláštnym červeným povrchom sa nachádza pri mestečku Hana na ostrove Maui na Hawaii. Povrch pláže nie je pieskový, ale je to škvara, ktorá pochádza zo skaly nad plážou. Kaihalulu je veľmi fotogenická pláž, ktorú pekne dotvárajú stromy, ktoré rastú na skale. I keď je pláž čiastočne chránená zátokou, neodporúča sa tu kúpať kvôli silným prúdom pod hladinou oceánu.

Pláž Maho, ostrov Saint Martin, Karibik

Pláž Maho sa nachádza priamo pri pristávacej dráhe letiska. Vďaka tomu je u turistov veľmi obľúbená a lietadlá pristávajú len pár metrov nad hlavami dovolenkárov. Na pláži sú značky varujúce pred nebezpečenstvom zranenia v dôsledku silného prúdu vzduchu z motora liedadiel. Pristávanie lietadiel spôsobuje väčšie vlny, čo využívajú surferi.

Pink sands beach (pláž s ružovým pieskom), ostrov Harbour, Bahamy

Táto nádherná pláž je dlhá tri kilometre a piesok na nej je naozaj ružový. Piesok sú vlastne maličké kúsky koralov a mušlí, ktoré sa vyplavili na pobrežie. Pri pláži je romantický rezort s 25timi chatkami.

Pláž Hyams, Jervis Bay, Austrália

Austrálska pláž Hyams sa nachádza v zátoke Jervis, 192 km jazdy južne zo Sydney. Pláž je zapísaná v Guinnessovej knihe rekordov ako pláž s najbelším pieskom na Zemi. Piesok na tejto pláži je úplne biely až sa človeku nechce veriť, že je pravý. More pri tejto pláži je veľmi vlnovité, vhodné na surfovanie, ale nie na plávanie.

Pláž Genypabu, Natal, Brazília

Pri tejto pláži sa nachádzajú obrovské pieskové duny a keď zájdete ďalej od pláže, cítite sa ako uprostred púšte. Mnoho turistov si užíva adrenalínovú jazdu na dunách na štvorkolke. Pláž leží 25 km severne od mesta Nadal. Odporúčame vyskúšať miestnu zábavku ‚esquibunda‘, kde sa spúšťate z vrchu duny na drevenej doske priamo do oceánu.

Pláž Gulpiyuri, Naves, Španielsko

Na severe Španielska sa nachádza jedna nezvyčajná pláž. Nezvyčajná je preto, lebo nie je na brehu mora, ale vo vnútrozemí, 100 metrov od mora. Napriek tomu je tu vďaka podzemným jaskyniam a kanálom príliv, odliv a vlny ako na normálnej pláži. Pláž je piesková a turisti ju veľmi obľubujú.

Pláž Hot Water, Polostrov Coromandel, Nový Zéland

Novozélandská pláž s teplou vodou sa nachádza 12 km po ceste z mesta Whitianga a 170 km od Aucklandu. Meno si vyslúžila vďaka horúcim prameňom, ktoré vyvierajú do piesku. Ročne pláž navštívi okolo 700 tisíc turistov. Pri pláži sú nebezpečné podmorské prúdy a neodporúča sa plávať ďalej ako 50 metrov od brehu.

Pláž Schooner Gulch, Mendocino, Kalifornia

Známejší názov pláže je Pláž bowlingových gúľ (Bowling ball beach). Nachádza sa v slnečnej Kalifornii. Na pláži ležia tisíce veľkých guľatých kameňov zoradené v šíkoch ako vojaci. K pláži sa zostupuje po náročnej ceste. je to však veľmi výnimočná pláž, ktorú sa oplatí vidieť.

Kravia pláž, Goa, India

Krav je v Indii posvätné zviera a nie je nič neobvyklé dávať pri šoférovaní prednosť krave. V oblasti Goa je zasa úplne bežné, že sa na pláži ľudia opaľujú spolu s kravami. Ak budete na tejto čudnej pláži, nesnažte sa kravy vyháňať. Vy budete len hosť, ale pláž patrí primárne kravám.

Pridaj komentár