Štiavnické vrchy sú tak trochu nespravodlivo v úzadí za Vysokými a Nízkymi Tatrami alebo Malou a Veľkou Fatrou. Jasné, nie sú také veľké ako spomínané pohoria, veď ich najvyšší vrch Sitno má len 1009 m n. m., takže žiadnej vysokohorskej turistiky sa tu nedočkáte. O to je to však lepšie, ak sa sem rozhodnete ísť s deťmi – žiadny nebezpečný terén, menej náročné turistické chodníčky a pohodové cyklotrasy.

A ako bonus – tajchy. Umelé jazerá, ktoré baniam dodávali energiu vyrobenú vodou. Ale ešte stále ste neobjavili skutočný poklad. Kde hľadať?

Jedinečná Salamandra

Nie, tentokrát nejde o hrdú a peknú salamandru škvrnitú. Tentokrát ide o hotel v Štiavnických vrchoch s menom Salamandra. Hotel umiestnený v blízkosti banských tajchov a zároveň lyžiarskeho svahu. V lete sa tu môžete kúpať, v zime zase lyžovať. Známy je aj vďaka svojej kuchyni – varí tu známy kuchár Ľubomír Herko, ktorý patrí medzi slovenskú kuchársku špičku. Tým, čím je však tento hotel výnimočný je aj to, že je ako stvorený na rodinné dovolenky.

Rodinný hotel

Väčšina hotelov detských hostí tak nejako akceptuje, pretože vedia, že dostanú zaplatené od ich rodičov. Tu sa však stretnete s úplne iným prístupom. Salamandra je hotel ako stvorený pre rodiny hneď z niekoľkých dôvodov – deťom sa tu venuje hotelový maskot Salamandrík, ktorý sa s nimi hrá alebo im rozpráva príbehy o baníkoch, nechýba ani detský wellness, špeciálne detské menu, detský kútik a aj špeciálna izbová služba určená pre deti.

V každom ročnom období

Blížia sa letné prázdniny, ak chcete zažiť peknú rodinnú dovolenku, nemusíte ani jazdiť k moru. Stačí sa vybrať do Štiavnických vrchov, kde sa deti zabavia aj bez hračiek pre chlapcov či dievčatá. Navštívite stránku Salamandra.sk a zistite viac.

Pridaj komentár