Festival ľadu a snehu, známy aj ako Veľký svet Bingxue alebo Ľadové mestečko v Číne v Číne ponúka návštevníkom mestečko vytvorené z ľadu. Festival sa koná od roku 1963. Mestečko počas posledného festivalu pokrývalo plochu 750 000 metrov štvorcových a na výrobu sa použilo viac ako 300 000 metrov kubických ľadu a snehu. Pracovalo na ňom cca 10 000 ľudí po dobu 15 dní.

Je to jedinečný turistický a kultúrny festival ľadu a snehu, ktorý každoročne organizuje mesto Harbin a sponzoruje skupina Harbin Cultural Tourism Group. Od svojho vzniku sa festival ľadu každým rokom rozširuje a v súčasnosti v tomto ľadovom tematickom parku môžu turisti nielen vidieť úžasné farebne osvetlené sochy ľadu a snehu, ale tiež si užiť rôzne zaujímavé kultúrne aktivity a zimné športy.

Zopár fotiek a viac informácií o tomto festivale nájdete na oficiálnej stránke https://www.icefestivalharbin.com/ alebo na wikipedii.

Ak práve nemáte cestu do Číny, môžete si pekné výtvory z ľadu pozrieť u nás vo Vysokých Tatrách v Tatranskom ľadovom dóme.

1 komentár

Pridaj komentár