Hoci Slovensko nemá more, teda ak nepočítame Zemplínsku šíravu, naše slovenské more, má veľa krásnych dovolenkových destinácií. Veľa krajín by nám mohlo závidieť naše kúpeľné mestá a liečivé či termálne pramene. Našťastie nám však nezávidia a radšej si chodia sem užívať kúpeľné pobyty a príjemnú atmosféru kúpeľných mestečiek. Prečo by ste si aj vy nemohli užiť nezameniteľnú atmosféru malých miest, kde na každom kroku cítite uvoľnenosť a spokojnosť?

kupele

Najobľúbenejšie kúpeľné mestá
Jedným z najstarším kúpeľných miest sú Lúčky. Sú v obkľúčení krásnej oravskej a liptovskej prírody. Môžete tu spojiť príjemné s užitočným. Máte problémy s pohybom, bolia vás kĺby či kolená? Tu vám pomôžu. Mladším, no o to obľúbenejším miestom sú Piešťany. Sú to svetoznáme kúpele vďaka svojmu bahnu a termálnemu prameňu. Špecializujú sa na liečenie reumy a iných pohybových ťažkostí. Zaujímavosťou je, že sú to pomerne mladé kúpele, vznikli iba na začiatku 19. storočia. Naproti tomu Rajecké Teplice mali prvý kúpeľný dom už v roku 1610 vďaka grófovi Jurajovi Thurzovi. Viete, ktoré mesto sú slovenské Karlove Vary? Trenčianske Teplice, okrem toho, že je to krásne mesto so skvelými kúpeľmi, každoročne sa tu koná Art Film Fest so zvučnými menami kinematografie.

Kúpele obľúbené medzi seniormi
Tieto kúpeľné mestečká sú obľúbené aj medzi staršími ľuďmi, ktorým by dlhé cestovanie ku moru mohlo viac uškodiť ako pomôcť. A tak si vybrali krásne, pokojné a blízke miesto, ktoré im pomôže prekonať rôzne útrapy veku, ktorý už neberie ohľad na kĺby, kolená, dýchanie či pokožku. Aj preto sú seniorské pobyty v kúpeľoch obľúbené čoraz viac a viac.
Rozmýšľate o darčeku pre svojich rodičov či starých rodičov? Práve ste ho našli.

Nepodceňujte klímu
Hoci nie ste pri mori a klíma je príjemnejšia, nepodceňujte to.  Hoci sa osviežite vo vode, môže sa stať, že sa zabudnete napiť. Veď ste boli vo vode, tak ste poriadne hydratovaný. Nezabúdajte piť, noste všade so sebou originálnu fľašku MyBottle s čistou vodou, nezabúdajte sa ani natierať opaľovacími krémami. Keby vás spálilo slnko, mohli by ste zabdunúť na príjemné masáže či iné procedúry, ktoré by vás kvôli spálenej pokožke boleli. Nepripravte sa o to  svojou chvíľkovou nepozornosťou.

Pridaj komentár