Čína prekonáva rekordy v rôznych oblastiach života. Najnovším rekordom je 430 metrov dlhý visutý most v pohorí národného parku Tianmenshan pri veľkomeste Zhangjiajie. Most sa nachádza vo výške 300 metrov a jeho výstavba trvala len rok. To je dôkaz, že Číňania majú so stavaním podobných mostov veľa skúseností (v Číne je niekoľko takýchto mostov). Most má slúžiť chodcom, ktorí sa počas chôdze môžu kochať nádherným pohľadom na údolie pod mostom priamo cez sklenené dno mosta.

Chodci totiž idú po dne, ktoré je tvorené tabuľami s tromi vrstvami veľmi odolného skla. Spolu vraj most dokáže uniesť až 800 ľudí. Most má veľmi pekný dizajn, ale ľudia čo sa boja výšok si prechádzku na ňom neužijú.

Pozrite si úžasné video tohto nového mosta:

Možno si pamätáte incident s prasknutou tabuľou skla na vyhliadkovom moste v národnom geologickom parku Shiniuzhai. Vtedy praskla sklenená tabuľa pod turistami, ale keďže pochôdzu plochu tvorilo viacero vrstiev, nikomu sa nič nestalo. Takto otestovali pevnosť sklenených tabúľ mosta, na demonštráciu odolnosti skla. Snáď tento test napomôže tomu, aby sa ľudia po moste nebáli chodiť:

2 KOMENTÁRE

  1. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

Pridaj komentár