Asi to pre mnohých nebude prekvapením, keď vám prezradíme, že najvyššie položený hotel na Slovensku je vo vysokých Tatrách. Ako vysoko je však položený? Hotel Sliezsky dom nájdete v neuveriteľnej výške 1670 m n. m. pod Gerlachovským štítom. Jeho história siaha až do druhej polovice 19. storočia a navštívil ho aj obľúbený pápež Ján Pavol II. Chcete sa dozvedieť o tomto jedinečnom mieste viac

Sliezsky dom
sk.wikipedia.org | Kristo

História Sliezskeho domu

Prvý základný kameň tohto horského hotela bol položený už v roku 1871, keď na tomto mieste vyrástla prvá kamenná chata. Tá však nemala veľké šťastie, lebo o pár rokov ju zmietla lavína. Keďže toto miesto je jedinečné, nahradila ju horská ubytovňa, ktorá mala 8 izieb, z toho polovica z nich bola určená pre hostí. Dokončená bola v roku 1895 a nechýbala tu ani maštaľ s kravičkou. V roku 1908 bola táto budova rozšírená a zrazu tu bolo až 40 lôžok. Aj preto, že turisti toto miesto milovali, bolo opäť rozšírené a v roku 1959 ubytovalo 103 ľudí a o 6 rokov tu bolo až 130 lôžok. Sliezsky dom bol do súčasnej podoby zrekonštruovaný v roku 2011.

Dnes vychytené miesto

Vďaka veľmi vydarenej rekonštrukcii je dnes vychyteným miestom. Svoje zásluhy na tom má skvelá gastronómia, prostredie, ale aj to, že si môžete vychutnať wellness vo Vysokých Tatrách. Ten na prvý pohľad nie je ničím výnimočný – sauna, masáže či vírivka. Potom však vkročíte do odpočinkovej miestnosti a zrazu máte želatínové kolená. Prečo? Pretože cez obrovskú presklenú stenu máte jedinečný výhľad na Velické pleso. Len si to predstave – pijete šampanské, ste zabalený v župane a užívate si tento výhľad.


Pre aktívnych je tu výstup na Gerlach

Pre tých, ktorým sa po relaxe vo wellnesse zachce trochu pohybu, je ideálna prechádzka Tatrami. Ak máte radi výzvy, využite možnosť výstupu na Gerlach s horským vodcom. Nezabudnite na poriadné oblečenie, topánky a smelo do toho. Lebo aj o tomto je najvyššie položený hotel na Slovensku.

3 KOMENTÁRE

Pridaj komentár