Ak máte dostatok peňazí a chcete zažiť jedinečnú dovolenku v tropickom raji, zoznam nasledovných destinácií bude niečo pre vás. Vybrali sme tie najdrahšie dovolenkové destinácie na Zemi. Nikoho neprekvapí, že množstvo z nich sa nachádza v Karibiku na súkromnom ostrove. Či už chcete ubytovanie v dvôjlôžkovej chatke na strome alebo rovno prenajať celý ostrov, z nasledovnej ponuky si určite vyberieme. Iba upozorňujeme, že ceny týchto destinácií za jednu noc často prekračujú priemerný mesačný zárobok na Slovensku.

Musha Cay, Bahamy

Musha Cay je súkromný ostrov, ktorého majiteľom je známy iluzionista David Copperfield. Ostrov má rozlohu 0,607 km2 a nachádza sa v zálive Copperfield, 137 km od hlavného mesta súostrovia Bahamy Nassau. V blízkom okolí sa nachádzajú ďalších 11 menších ostrovy, ktoré poskytujú rajský kľud. Ak chcete stráviť dovolenku na Musha Cay, musíte si prenajať celý ostrov, kde je ubytovanie pre maximálne 24 hostí. Denný prenájom pre 12 ľudí (vrátane jedla a nápojov) začína na cene 37500 USD. Za príplatok sa môžete potápať, loviť ryby alebo vám nachystajú súkromný ohňostroj. Na ostrove je 7 pláží, vila s rozlohou vyše 900m2, plážová vila a ďalšie 3 menšie vilky, jakuzzi a 30 členný personál, ktorý vám splní takmer každé želanie. V tomto raji na Zemi je všetko možné, ak máte dostatok peňazí.

Cayo Espanto, Belize

Súkromný ostrov o rozlohe len 0,016 km2, ktorý si obľúbilo mnoho svetových celebrít. Navštívili ho herci ako Robert De Niro, Harrison Ford, Tom Cruise, Brad Pitt, Leonardo DiCaprio, Penélope Cruz či športovci Tiger Woods a Shaquille O’Neil. Na ostrove je 7 luxusných plážových víl, bazény, posilňovňa, wellness a pristávacia plošina pre vrtuľníky.

Cena za prenájom jednej vily začína na 1295 USD za noc a celý ostrov si môžete prenajať za cenu 11 tisíc dolárov na deň. K dispozícii vám je okrem iného personálu súkromný kuchár, komorník a inštruktor potápania. Ak vám peniaze nerobia problémy, navštívte tento luxusný ostrov v nádhernom Karibiku a budete sa cítiť ako celebrita.

Ostrov Calivigny, Grenada

Súkromný ostrovček v Karibiku o rozlohe 0,323 km2 s množstvom zelene, šiestimi plážami a luxusným ubytovaním pre 50 osôb. Je známy ako jeden z najexkluzívnejších dovolenkových destinácií na Zemi. Nachádzajú sa tu dve rezidencie a tri menšie vilky, všetko zariadené nadmieru luxusne. Na ostrove si môžete užívať niekoľko luxusných jácht, dvoch súkromných kuchárov, fitnes centrum, tenisový a basketbalový kurt a množstvo aktivít na relaxáciu.

Ceny ubytovania vyrážajú dych aj majetnejším ľuďom a za jednu noc v dvojlôžkovej vilke začínajú na 30 tisícoch USD a za prenájom oboch rezidencií a troch viliek (spolu pre 50 osôb) zaplatíte minimálne 140 tisíc USD za jednu noc.

Ostrov Guana, Britské Panenské ostrovy

Ďalší Karibský ostrov, kde bohatí chodia odpočívať. Je v súkromnom vlastníctve a ponúka ubytovanie pre 30 hostí. Na ostrove je množstvo zelene a exotických vtákov vrátane plameniakov. Aj keď je to maličký ostrov o rozlohe len 3,4 km2, nachádza sa tu 20 turistických chodníčkov a 7 pláží s jemným bielym pieskom. Tí, čo tu strávia dovolenku sa nudiť nebudú a k dispozícii sú dva kvalitné tenisové kurty, pohodlná knižnica, lekcie jógy, masáže, tri útesy s bohatým podmorským životom, možnosť windsurfingu a iných športov.

Je možnosť prenajať si jeden apartmán alebo celý ostrov. Ceny ubytovania začínajú na 695 USD pre osobu za noc.

Ostrov Cocoa, Maldivy

Ostrov Cocoa na Maldivách ponúka 33 luxusných drevených chatiek, ktoré sú postavené na koloch nad tyrkysovým oceánom. Každá chatka má súkromnú terasu, z ktorej môžete zísť do teplého oceánu. Jednotlivé chatky sú pospájané drevených chodníčkom. Ostrov Cocoa je dlhý len niečo vyše pol kilometra a je ideálny na romantickú dovolenku. Keď sa tu začnete nudiť, môžete na člne preskúmať okolité ostrovy. Ceny za ubytovanie začínajú na 750 USD za noc. Maldivy sú výnimočnou turistickou destináciou, ktorá už o pár desaťročí môže byť celkom ponorená pod oceánom. Sú tu vynikajúce možnosti šnorchlovania a potápania.

Viac informácií o Maldivách…

Ubytovanie na ostrove Cocoa

Ostrov Matangi, Fiji

Ostrov Matangi leží v severnej časti súostrovia Fiji. Je to obľúbená destinácia bohatších mladomanželov, ktorí tu strávia nezabudnuteľné medové týždne. Rozloha ostrova je necelý 1 km2 a nenachádzajú sa tu žiadne cesty ani autá iba nedotknutá tropická džungľa, biele pieskové pláže a čisté more. Rastú tu orchidey, ibišteky, banánovníky, papáje, ananásy i mango. Chuť týchto ovocí je tu úplne iná ako z našich supermarketov. Rezort na ostrove patrí medzi špičkové svetové rezorty a poskytne vám všetko pre strávenie luxusnej dovolenky. V rezorte sa dá ubytovať v luxusných chatkách pri pláži alebo v chatkách priamo v korune stromov s úžasným výhľadom. Cena za jednu noc je minimálne 610 USD.

Viac informácií o súostroví Fiji…

Bunga Raya rezort, ostrov Pulau Gaya, Malajzia

Ostrov Gaya v Malajzii má niekoľko zvláštností. Jeho meno je odvodené od slova Gayo, čo znamená veľký. Pulau Gaya má rozlohu 15 km2, prevýšenie 300 metrov a z veľkej časti je pokrytý tropickým pralesom. Je popretkávaný 20 km turistických chodníčkov a nachádzajú sa tu 2 luxusné 5 hviezdičkové rezorty. Okrem týchto rezortov, ktoré obľubujú bohatí dovolenkári sa na ostrove zapáčilo niekoľkým tisícom utečencom z Filipín, ktorý majú na východnej strane ostrova. Títo utečenci tu žijú nelegálne a majú tu vystavaných nespočet domov na pobreží aj na mori. Pre turistov nie sú hrozbou, pokiaľ nevojde priamo do ich sídla, ktoré je však na opačnej strane ako rezort Bunga Raya. Priemerná cena za noc v rezorte Bunga Raya je 275€.

Ubytovanie v rezorte Bunga Raya

4 KOMENTÁRE

Pridaj komentár