Žilina je dôležitým uzlom na severe Slovenska, ktorý aj vďaka Kii a s ňou súvisiacim priemyslom neustále rastie na sile. Toto je však len jedna tvár Žiliny, tá druhá je skôr nežná a krásna. Historické centrum Perly na Váhu vás o tomto presvedčí hneď po vašich prvých krokoch. Čo vidieť a ktoré miesta navštíviť?

Blúďte historickým centrom Žiliny

Historické centrum Žiliny je dosť veľké na to, aby ste v ňom strávili pekný deň. Začať môžete prechádzkou po Národnej ulici, ktorú lemujú krásne historické domy. Tie sa však museli skloniť pred vizuálnym smogom, ale niekoľko dobrovoľníkov proti tomu začalo bojovať a tie najvýraznejšie reklamy sa už podarilo skrotiť. Po Národnej ulici sa dostanete na Námestie A. Hlinku, z ktorého uvidíte dominantu Žiliny – Kostol Najsvätejšej Trojice.

Poseďte si na terase na Mariánskom námestí

Farskými schodmi sa dostanete na Mariánske námestie, to najkrajšie v Žiline. Štvorcové námestie je lemované farebnými meštianskymi domami so špicatými strechami. Dominantou je Kostol Obrátenia sv. Pavla. V lete tu pulzuje život vďaka terasám, nájdite si aj vy svoju a užite si jedinečnú atmosféru. Hľadáte ubytovanie v Žiline? Skúste to v hoteli Galileo, ktorý je od centra vzdialený približne 10 minút.

Vydajte sa za kultúrou

Ak máte chuť na kultúru v centre mesta nájdete žilinské mestské divadlo, ale aj židovskú synagógu, ktorú sa miestni milovníci kultúry a umenia rozhodli zrekonštruovať. Hoci jej oprava ešte nie je na konci, už dnes tu bývajú koncerty, trhy, výstavy či vernisáže. A toto isté môžete zažiť na Stanici – Záriečie, ktorá je od Galilea, vášho kongresového hotela v Žiline, vzdialená necelých 20 minút. Ak máte chuť na väčšiu prechádzku, určite navštívte Budatínsky zámok s obrovskou záhradou. Takže áno, Žilina si zaslúži prezývku Perla na Váhu.

4 KOMENTÁRE

Pridaj komentár