Rezort Primorsko leží na juhovýchode Bulharska na malom polostrove 52 km južne od mesta Burgas. Primorsko obľubujú najmä mladí dovolenkári, pre ktorých je rezort ako stvorený. V blízkosti sa nachádza maličký ostrovček Sv. Toma známy aj ako Hadí ostrov (Zmiyski ostrov), na ktorom rastú divé kaktusy, ktoré boli privezené z Bratislavy a zasadené v roku 1933. Ostrov má plochu len 0,12 km2 a kaktusy pokrývajú takmer celú rozlohu ostrova. Hadí ostrov sa nazýva kvôli hadom, ktoré tu žijú.

V Primorsku sú dve krásne piesočné pláže, jedna na severe, druhá na juhu polostrova dlhá približne 1 km. More je plytké niekoľko metrov od brehu, čo je vhodné pre malé deti a neplavcov. V stredisku Primorsko stretnete počas letnej dovolenky veľa Čechov a Slovákov, podobne ako v stredisku Kiten. Dokonca aj jedálne lístky sú tu v češtine ale aj v slovenčine. Ceny v Primorsku sú podobné ako u nás a jedlo v priemernej reštaurácii vyjde 2-4 Lev (1-2€). Severne od mesta Primorsko sa nachádza jedna z najväčších prírodných rezervácií Bulharska – Ropotamo, cez ktorú tečie rieka Ropotamo. Z Primorska sa môžete vydať na výlety autobusom do starobylého mesta Sozopol (odporúčame), Kiten, Burgas alebo na sever do Nessebaru. Autobusová doprava v Bulharsku je lacná a celkom spoľahlivá.

Základné informácie o Primorsku

Počet obyvateľov2965 (2011)
Vzdialenosť od Bratislavy1395 km
Doba letu z Bratislavycca 1 hod a 30 min

Čo je v meste Primorsko:

  • hotely
  • kempy
  • reštaurácie, bary
  • obchody so suvenírmi a potravinami
  • prenájom vodných skútrov
  • výlety na loďkách
  • akvapark
  • vodné športy(surfovanie, vodné lyže, pedálové loďky)

Počasie v meste Primorsko

Leto v Primorsku je veľmi teplé a počas dňa teploty stúpajú k 30°C. Horúce dni ochladzuje príjemný morský vánok. Ročne padne v Primorsku okolo 570 mm zrážok.

PRIMORSKO Predpoveď počasia

Ubytovanie v meste Primorsko

Booking.com

1 komentár

  1. After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

Pridaj komentár