Turistický rezort Belek sa nachádza 36 km východne od mesta Antalya. Belek je jeden z najvýznamnejších tureckých turistických centier s vyše 30 kvalitnými hotelmi so súkromnými plážami a mnohými atrakciami a inými možnosťami trávenia dovolenky. Belek je tiež významným golfovým strediskom a v podstate golfom to v Beleku všetko začalo. Pôvodne sem chceli lákať golfistov z celého sveta až sa z Beleku vyvinulo významné turistické centrum aj pre tých čo golf nehrajú. V roku 2012 sa tu konal najväčší golfový turnaj aký bol kedy usporiadaný. Avšak nielen golfový nadšenci si tu prídu na svoje, ale aj vyznávači windsurfingu, vodného lyžovania, raftingu či horolezectva. V Beleku je malé centrum mesta s radnicou, reštauráciami, obchodmi so suvenírmi a malým nákupným centrom.

V oblasti Beleku je úžasných 300 hodín slnečného počasia za rok, čo značí, že sa o počasie na dovolenke báť nemusíte. More je tu veľmi teplé, tyrkysovo sfarbené a pokojné, vhodné pre rodiny s deťmi. V blízkosti je veľa zaujímavých miest ako napríklad zachovalý amfiteáter v Aspendos, vodopády Manavgat, známe termálne pramene Pamukkale či ruina mesta Perge. Ďalšia možnosť je zájsť do väčších miest ako Alanya alebo Antalya či Side, ktoré sú oveľa rušnejšie. Každú sobotu sa koná v Beleku bazár, kde nakúpite veci od výmyslu sveta. Nočný život v Beleku sa sústreďuje hlavne do hotelových komplexov, v ktorých sú nočné kluby a bary. Odporúčame návštevu veľkého klubu Club 29. Belek je ideálny hlavne pre milovníkov golfu, alebo tých, čo majú radi tichšie strediská a polihovanie na pláži či pri hotelovom bazéne.

Základné informácie o Beleku

Počet obyvateľov73 260 (2011)
Časový posun+ 1 hodina
Doba letu z Bratislavycca 2 hod a 30 min
Vzdialenosť od Bratislavy1 680 km

Čo je v meste:

Počasie v Beleku

V Beleku je takmer celý rok teplo, leto tu trvá až 9 mesiacov. Belek má takmer 300 dní do roka slnečné počasie. Pekné slnečné počasie je približne od apríla do októbra. Teploty v lete sa držia nad 30°C, hlavne počas mesiacov júl a august. Letá sú suché a teplé a zimy upršané. Zima trvá od decembra do marca. V lete sa nemusíte báť dažďov, najviac prší od októbra do marca.

BELEK Predpoveď počasia

Doprava v Beleku

Autobus (dolmuš, dolmuş)

Známy turecký dolmuš je tradičná doprava v Turecku. V rámci mesta vás vyjde cesta okolo 1,5 tureckých lír (TRY). Platí sa po nasadnutí do vozidla. Dolmuš môžete stopnúť kedykoľvek aj mimo zastávky a takisto vystúpiť kdekoľvek si poviete.

Taxi

Taxi je najjednoduchší a nie veľmi drahý spôsob dopravy. Pred nástupom do taxi si vždy overte za koľko vás taxikár odvezie do požadovaného cieľa. Niektorí taxikári či už omylom alebo naschvál nepúšťajú taxameter. Vtedy treba slušne upozorniť vodiča, lebo sa vám cesta môže predražiť. Cena nástupu do taxi býva 1,25 tureckých lír a 5 kilometrov jazdy vyjde okolo 10 lír. V noci sú ceny o polovicu vyššie. Vodič zvykne konečnú sumu zaokrúhliť (zväčša nahor), ak si teda nezjednáte cenu vopred.

Lietadlo

Ak cestujete do Beleku, tak pristávať budete na letisku v meste Antalya. Belek je vzdialený 20 minút jazdy od medzinárodného letiska v meste Antalya. Z letiska však nejazdia autobusy, preto si budete musieť zobrať taxi.

Ubytovanie v Beleku

Booking.com

Pridaj komentár