Maďarsko je krásne. A neplatí to iba Budapešť. Medzi hlavným mestom Maďarska a Slovenska nájdete útulné, 170-tisícové mesto, ktoré vás dostane svojou uvoľnenou atmosférou. Tí, ktorí sa zaujímajú o wellness pobyty v Maďarsku, vedia, že ide o Győr. Mesto, ktoré má okrem pekného historického centra aj obľúbené kúpele. Čo by ste mali vidieť, ak sa rozhodnete navštíviť toto mesto?

Charizmatické historické centrum

Ak prídete do Győru vlakom alebo autobusom, ako prvá vás privíta krásna gotická radnica. Jednu veľkú vežu strážia po bokoch dve menšie so zelenými medenými strechami. Dostanete sa tam za pár minút a odtiaľ je to len pár ďalších minút do centra. Ak sa však vyberiete uličkou Munkácsy Mihály, dostanete sa do príjemnej štvrte s peknými mestskými vilami, ktorým patina nie je cudzia. Čarovné miesto. Odtiaľ sa môžete dostať ku Synagóge, ale aj na pešiu zónu, na ktorej v lete hrajú pouliční muzikanti na gitary a máte pocit, že toto je len sen.

Pobrežie Dunaja a Ráby

Győrom pretekajú dve rieky – Rába a Dunaj, Rába sa tu vlieva do Dunaja a na tomto mieste je medená socha, ktorá na všetko dohliada. Prechádzka po pobreží má romantické čaro. Takže, nech ste tu už na seniorskom pobyte alebo na rozlúčke so slobodou, mali by ste sa tadeto poprechádzať a narazíte aj na starovekú pevnosť. Po brehu Dunaja sa dostanete aj do starej časti mesta, v ktorej sú stovky roztomilých meštianskych domov a blúdenie ich uličkami vás bude baviť.

Zregenerujte v kúpeľoch

Ak máte chodenia dosť a chcete zregenerovať, navštívte Rába Quelle. Nejde o žiadny obrovský komplex, v ktorom by ste sa museli pretláčať s tisíckami ľudí o dobrý flek v bazéne. Termálny prameň, ktorý tu vyviera má 67°C a nechýbajú tu ani tobogany a šmykľavky pre menších a pre tých, ktorí chcú regenerovať, sú k dispozícii perličkové kúpele, sauna, parný kúpeľ či masáž. Rozhodne by ste mali toto mesto navštíviť aspoň raz.

4 KOMENTÁRE

  1. After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

Pridaj komentár