Hotel Pera Palace v istanbulskej štvrti Galata je jedným z najstarších a najznámejších hotelov v Istanbule. Bol postavený v roku 1892 pre konkrétny účel ubytovania cestujúci prichádzajúcich do mesta vlakom Orient Express. Slávna spisovateľka Agatha Christie bola jedným z jeho návštevníkov a v hotelovej izbe 411 napísala slávny detektívny román Vražda v Orient Exprese.

V inej izbe tohto hotelu (izba číslo 101) bol ubytovaný zakladateľ tureckej republiky Mustafa Kemal Atatürk a pripravoval sa tu na Tureckú vojnu za nezávislosť. Dnes je v tejto izbe malé múzeum s jeho osobnými predmetmi ako ebenové stoličky, exotické orientálne koberce, vzácny čierny hodváb, modlitebný koberček a darmi od zahraničných štátnikov. Okrem Agathy Christie boli hosťami tohto hotela napríklad Ernest Hemingway a Alfred Hitchcock. Vnútro hotela dýcha históriou a haly a sály sú zariadené nábytkom z 19. storočia. Je tu tzv. ’Orient Bar’ a reštaurácie majú nenapodobiteľnú atmosféru. Rovnako aj každá zo 115-tich izieb je štýlovo a luxusne zariadená.

Hotel bol pre verejnosť uzavretý od konca roku 2006 až do septembra 2010 a počas tejto doby bol kompletne renovovaný a pribudli mu konferenčné miestnosti a wellness. Hotel sa nachádza blízko námestia Taksim a v jeho blízkosti je niekoľko zahraničných konzulátov ako napríklad britský, švédsky, ruský, holandský, taliansky, francúzsky, nemecký.

Ak si chcete vyskúšať aspoň jednu noc v tomto hotele, môžete si rezervovať cez booking.com

Rezervovať izbu v Pera Palace

Pridaj komentár