Na svete existuje mnoho nádherných a obľúbených pláží, ale oveľa menej je takých, kde sa môžete opaľovať a kúpať bez plaviek. Mnohí vyznávači naturizmu dobre vedia o výhodách bezplavkového kúpania a v plavkách si pobyt na pláži neužívajú. Našťastie, aj pre takých ľudí je na svete mnoho pláží a niektoré sú naozaj nádherné. Mnohí z nás ani netušia, že jedna z nich leží celkom blízko Slovenska, v Chorvátsku. Ak sa radi kúpete tak, ako vás Boh stvoril, môžete vyraziť na jednu z nich. Ak ste vyznávači naturizmu, inšpirujte sa naším zoznamom a budúcu dovolenku môžete prežiť na pláži, ktorá patrí medzi najkrajšie nudapláže sveta.

Haulover beach, Miami, Florida, USA

Najkrajšia nudapláž Ameriky nesmie chýbať na zozname najkrajších nudapláži sveta. Je to 750 metrov dlhá piesková pláž na Floride a má všetko po čom nudista túži: plážové bary, lehátka so slnečníkmi, piknikové miesta, oceán vhodný na nuda-surfovanie, alej aj plávanie. Denne navštívi pláž 7000 turistov.

Es Cavallet, Ibiza, Španielsko

Oficiálna nudapláž na ostrove Ibiza, Es Cavallet, je výborná na zbavenie sa bolestí hlavy po pretancovanej noci v niektorom z nočných klubov. Pláž leží na juhovýchodnom výbežku ostrova, 10 km od mesta Ibiza a 6 km od pláže Playa d’en Bossa. Je dlhá vyše kilometra a široká od 30 do 40 metrov. Biele pieskové duny tvoria túto pláž výnimočnou. Na pláži Es Cavallet môžete stretnúť rôzne svetové celebrity, ktoré chodia do barov pri parkovisku. Časť pláže je venovaná gay komunite. Často sa tu konajú rôzne párty. Pri pláži je parkovisko, ale miesta sa rýchlo zapĺňajú, preto treba prísť ráno. Na pláži je ihrisko na plážový volejbal, bary, sprchy a wc.

Plakias, Kréta

Pláž Plakias sa nachádza na juhu Kréty približne 25 km južne od mesta Rethimno. Je to jedna z najväčších pláží ostrova a pre nudistov je vyhradená východná časť pláže. Pekný vizuálny efekt na výzor pláže majú vysoké útesy tesne nad plážou. Na pláži si prídu na svoje nielen nudisti, ale aj milovníci potápania či windsurfingu. Na pláži sú sprchy a v blízkej dedinke Plakias nájdete obchodíky aj útulné ubytovanie. Ak sem niekedy zavítate sami uznáte, že táto pláž patrí medzi najkrajšie nudapláže sveta oprávnene.

Ostrov Lokrum, Dubrovník, Chorvátsko

Chorvátsko je známa množstvom naturistických pláží a rezortov určených pre naturistov. V Chorvátsku je vyše 30 oblastí, kde môžete stráviť celú dovolenku úplne nahí. Jedna oblasť je však výnimočná a to ostrovček Lokrum blízko historického Dubrovníka. Na ostrov sa dá dostať 15 minútovou jazdou vodným taxi (chodí každú pol hodinu). K pláži sa dostanete z prístavu pešo cez malý kopec a na rozdelení ciest zabočte doľava. Cesta je značená značkami FKK. Pláž je skalnatá a more priezračne čisté. Na ostrove sa nachádza slané jazero Mrtvo, čo je také malé Chorvátske Mŕtve more. Je tu tiež botanická záhrada, 2 reštaurácie, starý benediktínsky kláštor a opustená pevnosť. Ak zájdete na vzdialenejšie časti ostrova, nájdete menšie skalnaté pláže, ktoré môžete mať iba pre seba.

Massarandupió, Bahia, Brazil

nudaplaz brazilia
www.flickr.com | Fred Schinke

Pláž Massarandupió je nádherná 12 kilometrová piesočná pláž, ktorá je trocha odrezaná od sveta. Asfaltová cesta končí 1,5 km od pláže a ďalej treba ísť pešo. Pre naturistov je vyhradený 2 km úsek pláže. Pláž Massarandupió nie je preľudnená a keď sa radi opaľujete nahí, pri návšteve Brazílie zájdite na túto krásnu pláž.

Leucate Plage, Francúzsko

Pláž sa nachádza pri mestečku Leucate a je to oprávnene jedna z najkrajších nudapláží sveta. Pláž je dlhá okolo 1 km a je pokrytá jemným zlatistým pieskom. V blízkosti pláže sú mnohé nádherné turistické rezorty. Je to súkromná pláž a nestane sa, že tu stretnete niekoho oblečeného. Pri pláži je naturistická dedinka a naturistická reštaurácia.

Wreck beach, Vancouver, Kanada

Kanadská pláž Wreck beach je najobľúbenejšia pláž pri meste Vencouver. Nie je to výlučne nudapláž, ale tzv. clothing-optional, teda môžete sa tu kúpať aj v plavkách aj bez nich. Je známa každoročným behom Bare Buns Run (beh nahých zadkov), kde beží hŕba ľudí bez oblečenia 5 km trať pozdĺž pláže. Na pláži bol vytvorený zápis do Guinessovej knihy rekordov, keď sa tu kúpalo najviac nahých ľudí naraz v Severnej Amerike.

Vera Playa, Alicante, Španielsko

Oficiálna nudapláž Vera Playa sa nachádza pri meste Alicante. Je to najkrajšia nudistická pláž Španielska. Pláž je piesková a sú tu naturistické bary, reštaurácie, supermarkety, možnosť prenájmu lehátok so slnečníkmi a požičovne šlapacích lodiek. Pri pláži je niekoľko naturistických rezortov, v ktorých sa turisti môžu pohybovať nahí. Na pláži sa kúpalo naraz najviac nahých ľudí (729), čím sa zapíala pláž do Guinessovej knihy rekordov.

Valalta, Rovinj, Chorvátsko

Pláž a naturistický kemp Valalta sa nachádzajú pri severnom pobreží mesta Rovinj. V roku 2013 získal kemp ocenenie 5 hviezdičiek najlepší kemp Európy, čím sa zaradil medzi ďalších 144 kempov s rovnakým ocenením. Kvalitu kempu pocíti aj peňaženka a týždňový pobyt v apartmáne cez letnú sezónu vyjde okolo 1000€. Pláž Valalta sa opakovane umiestňuje na čele rebríčka najkrajších chorvátskych pláží a patrí aj medzi najkrajšie nudapláže sveta. Je dlhá 3,5 km a tvorí ju piesok a skalnaté úseky.

Baker Beach, San Francisco, Kalifornia, USA

V San Franciscu s úžasným výhľadom na azda najznámejší most sveta sa nachádza pláž Baker beach, ktorú navštevujú miestni nudisti. Občas to však nevyzerá ako nudistická pláž, keďže je tu množstvo oblečených turistov. Severná časť pláže je viacej skrytá a vhodnejšia pre nudistov. V roku 1959 napadol 18 ročného chlapca veľký biely žralok, ale žiadek útok žraloka sa odvtedy nezopakoval. Výhľad na most Golden Gate ako aj okolité prostredie ju zaraďuje medzi najkrajšie nudapláže sveta.

Pridaj komentár