Jeden z najzaujímavejších hotelov sveta sa volá Skylodge Adventure Suites a nachádza sa v Peru na skale 400 metrov nad zemou. Priamo pod sebou budete mať Posvätné údolie a mesto Cuzco. Skladá sa z troch priehľadných kapsúl s celkovou kapacitou 8 ľudí. Kapsuly vyzerajú kozmicky a sú vyrobené z hliníka a polykarbonátu. Ku skale sú pripevnené veľmi dobre a obavy s pádu nie sú na mieste.

Skylodge hotel

Noc v takejto kapsule stojí okolo 600 eur. V cene sú raňajky aj večera s vínom. Keďže sú kapsuly vo výške takmer 400 metrov nad zemou na skale, musí sem každý návštevník najskor vyliezť po zaistenej ceste via ferrata. Pre tých, ktorí sa nevenujú horolezectvu, via ferrata je zaistená cesta na skale, kde prekonávate väčšie výšky pomocou lán, rebríkov, reťazí a stupačiek. Výstup do kapsúl Skylodge je náročný ale dá sa zvládnuť aj keď nemáte skúsenosti s lezením na skale. V skale sú nabité kovové stupačky, po ktorých idete ako po rebríku. Celú cestu ste istený lanom. Cesta hore trvá približne dve hodiny a treba prekonať asi tak 1400 železných priečok. Dolu sa dostanete po zip line, teda sa len spustíte na lane ako vo filme až do údolia.

V ´apartmánoch´ sú postele, vankúše, suché wc a solárne lampy. Do každej kapsule sa vchádza dverami na vrchu podobne ako na ponorke. Spánok v takejto kapsule s úžasným výhľadom musí byť isto nezabudnuteľný zážitok. Tento zaujímavý typ ubytovania prevádzkuje od júna 2013 firma Natura Vive.

Foto: http://www.contemporarynomad.com

Pridaj komentár