Zapadnutá dedinka Cinquefrondi v Kalábrii, sa nazýva aj „dedinou bez pandémie“ a dúfa, že to pritiahne domácich kupcov, aby investovali do opustených domov za 1€. Cieľom je zvrátiť vyľudňovanie mladých ľudí, ktorí odtiaľto odchádzajú za prácou do väčších miest. Starosta Michele Conia dala tomuto projektu kódové meno „Operácia krásy“. V Taliansku sú aj iné mestečká, ktoré predávajú domy za 1€. Majú však určité podmienky ako úhrada akontácie v tisícoch eur, ktorá prepadne, ak kupujúci dom neobnoví do 2-3 rokov.

Ak by ste mali vážny záujem, môžete sa informovať na niektorom z kontaktov na stránke https://www.comune.cinquefrondi.rc.it/contatti

V Cinquefrondi však potencionálnych nových vlastníkov žiadajú len, aby platili ročné poistné vo výške 250 EUR na poistnú zmluvu, kým nedokončia prestavbu predtým opusteného domu. Ak však nový vlastník nestihne dom zrenovovať do 3 rokov, môže dostať pokutu 20 000 EUR.

Dedinka Cinquefrondi leží v špičke talianskej čižmy vo vnútrozemí, ale k moru to je len pol hodinu autom. Výhodou je, že si môžete vybrať či sa chcete okúpať v Tyrrhenskom alebo v Iónskom mori. K obom pobrežiam je to približne rovnako, pol hodiny autom.

Pridaj komentár