Dobšinského dedinka Habakuky je rajom pre deti na Donovaloch. V Habakukoch sa budete cítiť ako v úplne inom svete, svete rozprávok a budov rozličných tvarov ako zo sna. Zo zaujímavých budov spomenieme napríklad drevený domček s očami, hrad na vode či kováčska dielňa. V Habakukoch sa platí špeciálnymi peniazmi – Habakukmi, ktoré sa dajú vymeniť za eura v zmenárni u vodníka. Ak si chcete kúpiť suvenír, či jedlo, za všetko budete platiť Habakukmi. Eurá ani Bitcoiny tu neberú:)

Vynikajúce jedlo sa podáva v ďalšej zaujímavej budove známej ako Hodovňa. Tu je na výber množstvo dobrôt pre deti aj dospelých. Pri Hodovni je obchodík so suvenírmi, tzv. Kurník-Šhopa Senter, kde si môžete kúpiť nejakú pamiatku na návštevu Habakukov. V ľavej spodnej časti je tvorivá dielňa „Negrambľoš“, kde si deti s animátormi môžu niečo pekné vytvoriť. Na otvorenom priestore sú rôzne drevené preliezky, hojdačky a domčeky so šmykľavkami. Nechýbajú ani domáce zvieratká ako králiky, husy, holuby, ba dokonca tu majú aj pávy. Pre mamičky s bábätkami je v Habakukoch k dispozícii prebaľovací domček „Plienkárik“.

Počas dňa sa tu konajú rôzne vystúpenia, lútkové divadlo a v areáli sa prechádzajú rôzne rozprávkové bytosti. Každý deň môžete vidieť minimálne 3 divadelné predstavenia na motívy rozprávok Pavla Dobšinského. 

Ubytovanie

Nad Habakukmi sa dá ubytovať v apartmánoch Šafran, z ktorých je výhľad priamo na Habakuky. Apartmány majú balkóny s pekným výhľadom a 100 metrov od apartmánov sa nachádza lanovka Nová Hoľa, čo využijú najmä lyžiari v zime.

Habakuky vstupné

Deti do 3 rokov majú vstupné zadarmo. Od troch rokov sa platí 10€ za každú osobu. Dvaja dospelý s dvomi deťmi vo veku 2 a 4 roky zaplatia za vstup do Habakukov 30€. Nie je to málo, ale táto dedinka je naozaj unikátna a deti si užijú veľa zábavy. V cene vstupného sú všetky predstavenia (minimálne tri denne).

Habakuky otváracia doba

Sezóna 2019 sa skončila a Habakuky budú až do budúceho roka zatvorené. Otváracie hodiny pre rok 2020 ešte nie sú stanovené. Viac informácií na https://www.habakuky.eu/sk/kontakt.html

Habakuky video

Habakuky mapa

Na Habakuky odbočte z hlavnej cesty pri nadchode (najvyšši bod na hlavnej ceste na Donovaloch), následne choďte stále rovno a k Habakukom dolu po úzkej ceste. Pri Habakukoch je malé parkovisko.

2 KOMENTÁRE

  1. I am currently writing a paper that is very related to your content. I read your article and I have some questions. I would like to ask you. Can you answer me? I’ll keep an eye out for your reply. 20bet

Pridaj komentár