Slovensko sa ako jediná krajina v strednej Európe môže pochváliť bohatými zdrojmi termálnych vôd. O kvalite našich termálnych vôd vedia už aj v zahraničí a preto viaceré slovenské kúpele zaznamenávajú nárast zahraničných návštevníkov. 

Ak plánujete návštevu slovenských kúpeľov, vyberte si známe kúpele v Turčianskych Tepliciach. 

Aké pozitívne účinky má termálna voda v týchto kúpeľoch? 

Kúpele by sme si mali vyberať podľa pozitívnych účinkov termálnych vôd na náš organizmus. Termálna voda v kúpeľoch Turčianske Teplice má množstvo pozitívnych účinkov. Je dobrá najmä pre tých, ktorí majú problém s močovými kameňmi a všetkých tých, ktorých trápia urologické problémy. Jej pitie je dokonca vhodné pre mužov, ktorí majú opakované zápaly prostaty. Pomáha aj proti črevným ťažkostiam, obličkovým kameňom a je vhodná na pitné kúry. 

Z hľadiska zažívacieho systému zvyšuje tvorbu žlče a pomáha pri zápaloch sliznice hrubého čreva. 

Ak máte niektorý z týchto zdravotných problémov, vyberajte ubytovanie v luxusných hoteloch v týchto známych slovenských kúpeľoch. 

Zaujímavé miesta v okolí 

Ak si vyberiete luxusné kúpele, prirodzene budete chcieť vychutnávať najmä termálne vody, masáže a prechádzky priamo po kúpeľoch. Ak vám ale leňošenie v kúpeľoch nestačí a chceli by ste spoznávať aj okolie Turčianskych Teplíc, odporúčame vám návštevu Gaderskej doliny, Blatnického hradu, Znievskeho hradu, Harmaneckej jaskyne, hradu Kremnica alebo návštevu Slovenského banského múzea v Handlovej. 

Turčianske Teplice patria medzi najstaršie kúpele (história siaha až do konca 13.storočia), avšak za tie roky ponúkajú nadštandarné služby pre tých, ktorí sa sem prišli zregenerovať po náročnom operačnom zákroku, ale aj pre tých, ktorí sem prišli hľadať oddych, relax. Kúpele Turčianske Teplice sú ako jediné na Slovensku, ktoré liečia problémy obličiek a močových ciest. 

Zdroj obrázka:  

Autor: UfaBizPhoto / Shutterstock.com 

Pridaj komentár