Letná sezóna sa blíži neuveriteľne rýchlo. Mnohé cestovné kancelárie už od začiatku roka predávajú prvé first minute dovolenky.  

Jedným z tohtoročných favoritov medzi krajinami bude prekvapujúco Grécko a grécke ostrovy.  

Prečo by ste si mali vyberať práve Grécko a grécke ostrovy? 

Zaujímavosti, ktoré si v Grécku nenechajte ujsť 

Grécko ponúka okrem veľkých pláží aj veľké množstvo kultúrnych pamiatok. Nemôžeme nespomenúť známu Akropolu v Aténach, Parthenón, ktorý je venovaný bohyni Aténe, ale aj Mykény, ktoré boli kedysi centrom južného Grécka. V Mykénach nájdete veľké archeologické nálezisko. Mykény sa nám často spájajú práve s najkrajšou pozemskou ženou Helenou, ktorá bola vydatá práve za vládcu Mykén – Agamemnóna. 

Ak máte hory, určite si nenecháte ujsť pohľad na Olymp. V blízkosti Olympu sa nachádza významná oblasť s množstvom hotelov, ktorú poznáme ako Olympskú riviéru. Vedľa nej sa nachádza druhá najznámejšia rekreačná oblasť známa aj ako Parália. 

Jedným z krásnych miest je aj Meteora. Sú to chrámy mníchov nachádzajúce sa na skalách s výškou niekoľko sto metrov. 

Ak plánujete cestovať loďou na niektorý z gréckych ostrovov, nenechajte si ujsť návštevu významného obchodného prístavu Volos.

Dovolenka v Grécku má čo ponúknuť aj pre tých najnáročnejších. 

Víno, grécky šalát, gyros, musaka 

Grécko je známe najmä vínom. Nájdete tu viacero vinárskych oblastí a ak sa vyberiete napríklad do Parálie, kúsok odtiaľ, v blízkosti mesta Katerini, sa nachádzajú viaceré vínne sady. Čo sa vám ešte vybaví, keď sa povie Grécko? Možno jeho najznámejšie ostrovy ako Korfu, Santorini, Skiathos a podobne. Väčšine ľudí sa ale vybaví gyros – miesta pochúťka, ktorá je obľúbená aj u nás. Vyrába sa z orezaných kúskov mäsa na vertikálnom grile, ktorý sa otáča pred zdrojom tepla. 

Keď budete v Grécku alebo na jednom z ich ostrovov, určite vyskúšajte aj grécky šalát a musaku, ktorá sa robí z vrstiev mletého mäsa, baklažánu, paradajok a bešamelovej omáčky. 

Zdroj obrázka:  

Autor: Pawel Kazmierczak / Shutterstock.com

1 komentár

  1. After reading your article, it reminded me of some things about gate io that I studied before. The content is similar to yours, but your thinking is very special, which gave me a different idea. Thank you. But I still have some questions I want to ask you, I will always pay attention. Thanks.

Pridaj komentár