Thajsko plánuje zakázať fajčenie na väčšine svojich pláží, vrátane pláži na najobľubenejšom thajskom ostrove Phuket. Tento krok je odpoveďou na Thajské ministerstvo námorných a pobrežných zdrojov (DMCR), ktoré oznámilo, že odobralo desiatky tisíc cigariet z thajských pláží a práve cigaretové ohorky tvorili tretinu všetkých odpadov z pláží. Zatiaľ zákaz fajčenia platí na 20-tich plážach, ale čoskoro sa tento zákaz rozšíri. Ktokoľvek prichytený pri fajčení na pláži so zákazom fajčenia môže byť vystavený ročnému trestu odňatia slobody alebo pokute až do výšky 100 000 bathov. (2 560 €). Ako koncesia budú fajčiarske priestory ďalej vo vnútrozemí.

Jatuporn Buruspat, šéf DMCR, povedal, že jeho tím zozbieral až 138 000 cigaretových ohorkov len na 2,5 km úseku pláže Patong na ostrove Phuket. Zakázané je aj hádzanie cigaretových ohorkov z lode do mora. Zákaz platí od novembri na 20 plážach vrátane Patong, Koh Khai Nok, Koh Khai Nai (Phuket); Hua Hin, Cha-am, Khao Takiab (západná provincia Prachuap Khiri Khan); Pattaya, Jomtien, Bangsaen (východná provincia Chonburi) a Samila (mesto Songkhla).

Očakáva sa, že zákaz sa bude uplatňovať na všetkých thajských plážach, ako aj na osobných a turistických lodiach, aby sa vyriešil problém, ktorý poškodzuje podvodné prostredie Thajska.

Pridaj komentár