Vo svete je mnoho nádherných hotelov, niektoré majú veľké izby, iné majú obrovské reprezentačné priestory či zaujímavé reštaurácie. Zaujímavých hotelov je na Zemi viac než dosť. Avšak hotelov s výškou niekoľko sto metrov nie je až toľko. Najväčšia koncentrácia vysokých hotelov je v Dubaji a hneď prvých 5 najvyšších hotelov sveta sa nachádza v tomto exkluzívnom meste. Je zaujímavé, že len jeden hotel z 15-ich najvyšších je v meste mrakodrapov – New York. V nasledovnom zozname si môžete aspoň takto virtuálne prezrieť najvyššie hotely sveta.

JW Marriott Marquis Dubai, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

V Dubaji v Spojených Arabských Emirátoch sa nachádza okrem iných naj aj najvyšší hotel sveta. Vlastní ho spoločnosť Marriott International, ktorá má sieť hotelov po celom svete. Hotel má 1608 izieb, wellness priestory na rozlohe 3700 m2, kde sú posilňovne, bazén a sauny. Wellness priestory tohto hotela patria k najväčším v Dubaji. V hoteli je 18 obchodov, 14 reštaurácií, konferenčná miestnosť s kapacitou 1000 ľudí a 4 prezidentské apartmány. Hotel sa nachádza v budove dvojičiek twin-tower s výhľadom na najvyššiu budovu sveta Burj Khalifa, štvrť Business Bay a more. Hotel je 5-hviezdičkový hotel a nákupné centrum Dubai Mall je iba 10 minút jazdy. Vo vzdialenosti 17 km sa nachádza golfový klub Emirates a letisko je vzdialené 25 minút jazdy. Izby sú moderne zariadené s oknami od podlahy až po strop.

Výška: 355 metrov

Počet poschodí: 77

Rose Tower, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Tento 333 metrov vysoký hotel vlastní hotelová skupina Rose Rayhaan Rotana. V rokoch 2009 až 2012 to bol najvyšší hotel sveta. Pôvodne mal byť vysoký až 380 metrov, ale kvôli dizajnu ho napokon zmenšili na pôvodných 333 metrov. Stavba hotela bola dokončená v roku 2007 a otvorený bol deň pred Vianocami v roku 2009. Hotel stál 180 miliónov amerických dolárov a je v ňom 482 izieb. V hoteli sú dve reštaurácie a non-stop otvorená kaviareň. Hotel Rose Rayhaan je prvý veľký hotel, v ktorom je zakázané piť alkohol.

Výška: 333 metrov

Počet poschodí: 72

Burj Al Arab, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

dubaj burj al arab

Klenot medzi hotelmi, svetoznámy Burj Al Arab sa stal ikonou Dubaja a symbolom luxusu a modernej architektúry. Burj Al Arab mnohí považujú za 7 hviezdičkový hotel, ale v skutočnosti má 5 hviezdičiek. Hotel Burj Al Arab patrí medzi najvyššie hotely aj keď 39% jeho výšky je neobývateľný priestor. Je postavený na umelom ostrove 280 metrov od pláže Jumeirah a s pevninou je spojený mostom. Aby ostrovček hotel udržal, bolo do mora nainštalovaných 230 kusov 40 metrov dlhých betónových pilierov. Dizajn hotela pripomína plachetnicu, čo bol aj zámer architekta. Vo vrchnej časti vo výške 210 metrov sa nachádza helipad pre pristávanie vrtuľníkov. Budova hotela obsahuje 70 tisíc m3 betónu a 9 tisíc ton ocele. Navzdory svojej výške má Burj Al Arab len 28 dvojposchodí s 202 izbami. Najmenšia izba má rozlohu 169 m2 a najväčšia 780 m2. Ceny začínajú niekde na úrovni 1700 eur za noc a najdrahší apartmán Royal Suite stojí takmer 19 tisíc dolárov za noc. V hoteli sa nachádzajú dve luxusné reštaurácie, jedna vo výške 200 metrov má názov Al Muntaha a druhá Al Mahara. Al Mahara má obrovské 990 tisíc litrové akvárium s 18 cm hrubým sklom.

Výška: 321 metrov

Počet poschodí: 60

Jumeirah Emirates Towers Hotel, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Ďaľší dubajský hotel je veľkým súperom najväčších ale aj najluxusnejších hotelov sveta. Má 400 luxusne zariadených izieb. Nachádza sa v jednej z dvoch veží Emirates Towers, pričom v druhej veži sú kancelárie. Jedno poschodie hotela je vyhradené výlučne pre ženy s množstvom kozmetiky značky Chopard a podložkou na cvičenie jógy s DVD inštrukciami na izbách. K hotelu prislúcha súkromná pláž pre hostí zadarmo. Pri hoteli sa nachádza promenáda známa ako ‘The Boulevard’ s obchodmi drahých značiek. V hoteli je niekoľko vynikajúcich reštaurácií. Hostia majú v cene ubytovania vstup do akvaparku Wild Wadi. Na jednotlivé poschodia vedie panoramatický výťah. Sú tu tenisové kurty, veľký bazén, terasa a luxusné wellness. Hotel využívajú najmä obchodníci z okolia Dubaja.

Výška: 309 metrov

Počet poschodí: 56

The Address Downtown Dubai, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Aj ďalší hotel v našom rebríčku sa nachá v Dubaji. Má 5 hvieydičiek, 63 poschodí a 196 priestranných izieb a 626 apartmánov. Každá hotelová izba je vybavený dizajnérskym nábytkom, veľkou TV a mramorovou kúpeľňou. Je tu sedem reštaurácií, v ktorých varia vynikajúce jedlá kuchári ocenený rôznymi cenami. Pre hostí je k dispozícii moderné fitness centrum s výhľadom na Burj Khalifa a dubajskú fontánu. Spa centrum hotela je inšpirované východnou kultúrou a zamestnáva terapeutky z Thajska, Bali a Havajských ostrovov. Pri hoteli je vonkajší bazén s rozlohou 1000 m2, ktorý má 5-vrstvové klesanie. Hotel bol postavený v roku 2008 a stál v prepočte 200 miliónov eur.

Výška: 306 metrov

Počet poschodí: 63

Baiyoke Tower II, Bangkok, Thajsko

Konečne je nejaký výškový hotel aj z inej krajiny ako Spojené Arabské Emiráty. Aj keď sa mu nepodarilo dostať do prvej päťky najvyšších hotelov sveta a chýbali mu len 2 metre. Baiyoke Tower II sa nachádza v Bangkoku, kde trčí ponad ostatné budovy, keďže je to najvyššia budova v meste a tiež v celom Thajsku. Čoskoro ju však prekoná mrakodrap MahaNakhon, kHotel má 85 poschodí a na vrchu je otáčajúca sa terasa. Bol otvorený v roku 1999 a ponúka ubytovanie v 673 izbách. Pri stavbe hotela bolo použitých 60 tisíc m3 cementu a 360 betónových pilierov zapichnutých 50 metrov hlboko do pieskového podložia. V čase dostavania bol hotel Baiyoke II najvyššou železobetónovou budovou sveta. O rok neskôr tento rekord prekonala budova CITIC Plaza v čínskom meste Guangzhao. Pri otvorení bol Baioke II najvyšším hotelom na svete.

Výška: 304 metrov

Počet poschodí: 85

Millennium Plaza, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Späť v Dubaji je ďalší vysoký 5* hotel Millennium Plaza, ktorý sa nachádza na ulici Sheikh Zayed Road pri Dubajskom Medzinárodnom finančnom centre. Letisko je vzdialené 11 km a pri hoteli je stanica metra. Na 65-tich poschodiach je spolu 398 moderne zariadených a priestranných izieb s výhľadmi na palác Zabeel a pláž Jumeirah. V hoteli sú 4 kvalitné reštaurácie s ponukou medzinárodných ako aj miestnych jedál. V hoteli je k dispozícii business centrum, wellness priestory, wi-fi zadarmo a ‘nekonečný’ bazén s výhľadom na Arabské more.

Výška: 294 metrov

Počet poschodí: 65

Trump Ocean Club International Hotel & Tower, Panama City, Panama

Hotel patriaci spoločnosti slávneho amerického miliardára Donalda Trumpa sa nachádza v hlavnom meste Panamy medzi severnou a južnou Amerikou. Pozostáva zo 70-tich poschodí s celkovou rozlohou 230 000 m2. Bol postavený na pobreží a je z neho výhľad na Panamský prieplav a Tichý oceán. V hoteli je 396 apartmánov, obchody, kasíno a patrí k nemu súkromná pláž na ostrove Viveros, jachtový klub, wellness priestory a fitness centrum. Hotel bol otvorený v roku 2011. Každá izba je vybavená veľkou televíziou, balkónom, kúpeľňou so žulovou dlážkou. Hotel je veľmi moderný, čo vidieť aj na jeho vonkajšom vzhľade. Podobá sa trocha na Burj Al Arab.

Výška: 284 metrov

Počet poschodí: 70

The Cullinan South Tower, Hong Kong, Čína

Cullinan je rezidenčný komplex na námestí Union Square v Hong Kongu. Dve veže majú sklené steny vďaka čomu vyzerajú futuristicky ako aj ostatné budovy v okolí. Z apartmánov je výhľad na prístav Victoria. Komplex bol pomenovaný po najväčšom diamante na Zemi Cullinan nájdenom v roku 1905, vážiacom 621,2 g. Obe veže, severná aj južná sú najvyššími budovami v Hong Kongu a majú 68 poschodí a sú vysoké 270 metrov. Spočiatku mali mať len 45 poschodí až ich napokon vytiahli na súčasných 68. Ubytovanie je určené pre najbohatších z najbohatších a apartmány sú považované za jedny z najdrahších na Zemi.

Výška: 270 metrov

Počet poschodí: 68

Radisson Royal Dubai, Dubaj, Spojené Arabské Emiráty

Ďalší vysoký hotel na bulvári Sheikh Zayed Road s výhľadom na dubajské Svetové obchodné centrum. V hoteli sú 4 reštaurácie, vonkajší bazén a priestranné konferenčné miestnosti. Spolu je tu 471 moderne zariadených izieb a suít s mramorovými vchodmi a doplnkami jasných farieb. V každej izbe je k dispozícii bezplatná vysoko-rýchlostná wi-fi, LCD TV a dokovacia stanica pre iPod. Kúpeľne sú priestranné s luxusnými toaletnými potrebami. V hoteli Radisson Royal Dubai sú medzinárodné i ázijské reštaurácie s ponukou jedál z celého sveta. Je tu niekoľko hotelových barov a nočný klub. Uvoľniť sa hostia môžu vo vonkajšom bazéne s výhľadom na pláž Jumeirah alebo vo wellness centre. Do 5 minút jazdy autom je nákupné centrum Dubai Mall. Na letisko je to 15 minút jazdy.

Výška: 269 metrov

Počet poschodí: 60

Grand Lisboa, Macau, Čína

Najvyššia budova mesta Macau s hotelom Grand Lisboa poskytuje ubytovanie, ktoré je zážitkom na celý život. Hotel Grand Lisboa je známy najmä kasínom, ktorom je 1000 hracích automatov a 800 stolov na kartové a iné hry. V hoteli je vyše 400 izieb s rozlohami od 48 do 341 m2. Minibar na izbách je zadarmo pre hostí ako aj miestne hovory z telefónu na izbe. Sprchy na izbách majú priemer 60 cm a sprchovanie je pocitovo ako sprchovanie v daždi. Súčasťou každej izby sú aj jacuzzi. Hostia si môžu vybrať izby so saunou alebo s terasou. Otvorený bol v decembri 2008 a dodnes je ikonou mesta Macau. Súčasťou hotela je nonstop kasíno a 13 reštaurácií. Hlavný kuchár Joël Robuchon získal ocenenie 3 Michelin hviezdy, ktoré sú medzi kuchármi veľmi cenené. Vínny list ponúka neuveriteľných 14 600 vín. Hotel si získal reputáciu ako jeden z najlepších kasíno hotelov v Ázii. Z hotela je dobrý prístup k hlavným atrakciám mesta a na letisko.

Výška: 258 metrov

Počet poschodí: 52

Lanko·Grand Hyatt Hotel, Chongqing, Čína

Čínsky hotel Lanko·Grand Hyatt bol dokončený v roku 2004 a jeho podlahová plocha je 170,000 m². Hotel je vysoký 258 metrov a má 60 poschodí. Fasáda hotela je skôr konzervatívna. Mesto Chongqing, kde sa hotel nachádza má vyše 30 miliónov obyvateľov.

Výška: 258 metrov

Počet poschodí: 60

State Tower, Bangkok, Thajsko

Hotelový mrakodrap State Towe sa nachádza na ulici Silom Road v thajskom meste Bangkok.Má 68 poschodí a s výškou 247 metrov je to jedna z najvyšších budov v Thajsku. S rozlohou 300 tisíc m2 je to najväčšia budova Juhovýchodnej Ázie. Budova hotela State Tower je typická 30 metrov vysoká zlatá kupolovitá strecha a oblúkovité neoklasické balkóny husto na sebe.

V State Tower majú sídlo dva 5* hotely, jeden z nich je Lebua hotel a na 64. poschodí je reštaurácia Sirocco, najvyššia open-air reštaurácia v Bangkoku s panoramatickým výhľadom. Posedenie pri drinku na streche hotela je neopísateľný zážitok a okrem turistov si ho doprajú aj mnohí biznismeni.

Výška: 247 metrov

Počet poschodí: 68

Centara Grand Hotel, Bangkok, Thajsko

Hotel s pekným výhľadom na mesto Bangkok ponúka okrem ubytovania množstvo služieb ako kvalitné thajské masáže, sauny, vonkajší bazén či posilňovňu. Hotel má 505 izieb a pobyt v nich zabezpečuje moderné vybavenie. Hotel je napojený na Central World, najväčšie nákupné centrum v Ázii s vyše 500 obchodmi a 50-timi reštauráciami. Priamo v hoteli sú mnohé reštaurácie s bohatou ponukou jedál a s panoramatickými výhľadmi na mesto. Hotel bol otvorený v roku 2008. Ceny za noc nie sú závratné a dá sa tu prenocovať aj za 80 eur na noc.

Výška: 235 metrov

Počet poschodí: 57

Courtyard/Residence Inn New York Manhattan/Central Park, New York, USA

V newyorskom mrakodrape 1717 Broadway sa nachádzajú dva hotely, Courtyard New York Manhattan/Central Park a the Residence Inn New York Manhattan/Central Park. Tieto hotely ponúkajú ubytovanie spolu v 639 izbách s presklenými stenami. I keď je to výšková budova v New Yorku nie je oveľa výnimočnejšia medzi ostatnými mrakodrapmi. Ale aj tak sa prebojovala do prvej 15ky najvyšších hotelov sveta v roku 2015. Z niektorých izieb je výhľad na Central Park, Times Square alebo rieku Hudson.

V blízkosti hotela je teda dosť atrakcií, obchodov ako aj barov či reštaurácií. Central Park je plný zelene a ponúka veľký priestor na oddych a prechádzky v centre rušného mesta. Times square ponúka nevšedný zážitok plný neónov a obchodov a oplatí sa sem prísť najmä vo večerných hodinách, kedy je tu stále čulý ruch. Nečudo, že sa New York nazýva aj mesto, ktoré nikdy nespí.

Výška: 229,4 metrov

Počet poschodí: 68

5 KOMENTÁRE

Pridaj komentár