ostrov Ischia

Vulkanický ostrov Ischia (Isola d’Ischia) leží v Tyrrhenskom mori 30 km západne od mesta Neapol. Ostrov je takmer celý hornatý a najvyšší vrch ostrova je Epomeo s výškou 788 metrov nad morom. Na ostrove je niekoľko vyhasnutých vulkanických centier. Ostrov je maličký, má rozlohu len 46,3 km2, ale je husto obývaný. Žije tu približne 60 tisíc obyvateľov, čo je takmer 1300 obyvateľov na km2. Hlavným mestom je Ischia na severovýchode ostrova. Ďalšie obce na ostrove Ischia sú Casamicciola Terme, Lacco Ameno, Forio, Barano a Serrara Fontana. Všetky obce sú spojené okružnou cestou okolo ostrova. Hlavným príjmom ostrovčanov je turizmus a ostrov Ischia majú v obľube najmä turisti z Nemecka a Ázie.

Aktivity na ostrove Ischia

  • Samozrejmosťou na Ischii je návšteva Aragónskeho hradu, ktorý pôvodne stál na samostatnom ostrovčeku, ale dnes je prepojený kamenným chodníkom s ostrovom Ischia.
  • Ak máte radi turistiku, na ostrove Ischia si môžete urobiť túru na vrch Epomeo, kde vedie turistický chodník. Zvrchu je neskutočný výhľad na ostrov aj Neapolský záliv.
  • Na Ischii sa oplatí urobiť si výlet autom cez všetky dedinky, z ktorých každá má niečo do seba.
  • Návšteva archeologického múzea Pithecusae v Lacco Ameno vás poučí o dejinách ostrova Ischia.
  • Maličký ostrov Ischia má až dve botanické záhrady Ravino a La Mortella.

Pláže na ostrove Ischia

Maronti

Dlhá, piesočná a veľmi obľúbená pláž. Maronti je jedna z najdlhších pláží Ischie. Piesok je tu zahrievaný prírodnými parnými gejzírmy. Na pláž sa dostanete autobusom z obce Barano, vodným taxíkom zo Sant’Angelo (3 EUR jednosmerne) alebo pešo po ceste vedúcej na východ od Sant’Angelo. Pláž sa delí na platený a neplatený úsek. Z pláže Maronti sú úžasné výhľady a neďaleko pláže sú prírodné pramene Cavascura dostupné 5 minútovou pešou prechádzkou.

Montano

Z zátoka Montano leží západne od Lacco Ameno a pri pláži sú kúpele Negombo. More pri pláži je plytké a teplé. Na pláž sa dostanete pešo z Lacco Ameno. Pláž je rozdelená na dve časti: jedna časť vlastnená kúpeľmi Negombo je platená a vstup na druhú časť pláže je zadarmo.

Baia di Sorgeto

Nie je to pláž ako taká, ale pekná zátoka s bublajúcim termálnym prameňom. Kúpať v tejto zátoke sa dá vďaka teplej vode celoročne. Na pláž sa dostanete zo Sant’Angelo (taxi za 5 EUR jednosmerne) alebo sa pešo z mesta Panza.

Spiaggia dei Pescatori

Pláž dei Pescatori sa nachádza na východe ostrova Ischia v časti Ischia Porto a patrí k najobľúbenejším plážam. Kúpanie na dei Pescatori je ideálne pre rodiny s deťmi. Je prístupná autobusom.

Punta Caruso

Okrem mnohých väčších a obľúbenejších pláží odporúčame zájsť na odľahlé skaly Punta Caruso na severozápadnom cípe ostrova Ischia. Je to ideálne miesto pre dobrých plavcov na kúpanie v čistej, hlbokej vode. Dostanete sa sem pešo. Pláž neodporúčame pre neplavcov a deti.

Videá pláží na ostrove Ischia

Mapa pláží na ostrove Ischia

Ubytovanie na ostrove Ischia

Booking.com

5 KOMENTÁRE

Pridaj komentár