Mesto Rimini je jeden z najvýznamnejších prímorských rezortov Európy. Nachádza sa v severovýchodnom Taliansku pri Jadranskom mori. Rimini vďačí svojej sláve najmä peknej 15 km dlhej piesočnatej pláži, vyše tisícke hotelov a množstvu barov, reštaurácií, diskoték a bohatému nočnému životu. Diskokluby ako Paradiso, Pascià, Prince, Byblos a Cocoricò sú známe v celej Európe. Dovolenka v Rimini ponúka nielen zábavu v noci, ale je tu veľa možností aj pre rodiny s deťmi i športovcov. Na pláži si môžete zacvičiť jógu, tai-chi, zatancovať si brušné tance, zahrať ping-pong, plážový volejbal alebo zajazdiť si na nafukovacom banáne či šlapacej loďke. Ak si chcete užiť nečinné vylihovanie na pláži s masážou a šumom mora v pozadí, v Rimini sa to môže stať skutočnosťou.

Prvé známky osídlenia v oblasti Rimini siahajú do roku 268 pred n.l. a z vyše 2000 ročnej histórie sa zachovali monumenty ako Augustov oblúk, Tibériov most či chrám Malatesta. Väčšina pamiatok sa nachádza v historickom centre mesta. Hlavné námestie Piazza Cavour bolo vybudované v stredoveku a stojí tu socha pápeža Pavla IV., krásna fontána della Pigna postavená v roku 1543, historická budova Palazzo dell’Arengo, rybí trh a neoklasické divadlo Teatro Amintore Galli. Za divadlom sa nachádza pevnosť z 15. storočia Castel Sismondo, kde sa odohrávajú rôzne kultúrne podujatia. S deťmi môžete zájsť do zábavného parku Fiabilandia s množstvom atrakcií pre deti alebo do Parku miniatúr, v ktorom sú zmenšené modely talianskych budov. Vodný park Aquafán s množstvom tobogánov a iných vodných atrakcií zabaví nielen deti, ale aj dospelých. Ďalšou možnosťou na strávenie pekného dňa je návšteva delfinária, kde vás tieto krásne a múdre morské tvory dobijú pozitívnou energiou.

Základné informácie o Rimini

Počet obyvateľov144 606 (2013)
Vzdialenosť od Bratislavy926 km (8 hodín autom)

Čo je v meste Rimini:

 • hotely
 • prístav, letisko, železničná stanica
 • reštaurácie, pizzérie, bary, diskotéky
 • Múzeum Federica Felliniho, Mestské múzeum
 • fontána della Pigna z roku 1543
 • vodný park Aquafán (vstupné: deti 20€, dospelý 28€)
 • termálne kúpele
 • delfinárium (vstupné: deti od výšky 1m 10€, dospelý 13€)
 • trhovisko (na námestí Piazza Cavour), obchody
 • pevnosť Castel Sismondo
 • Fiabilandia (vstupné: deti od 3 rokov 16€, dospelý 23€)

Zaujímavosti o Rimini

 • v Rimini sa narodil známy taliansky režisér Federico Fellini
 • nachádza sa tu prvé centrum talasoterapie v Taliansku
 • v meste je vyše 1000 hotelov
 • na festivale Rimini Fiera v roku 2012 bol vytvorený najväčší zmrzlinový kornútok na svete s dĺžkou 2,8 metra pozostávajúci z 2000 kusov oplátok
 • most Ponte di Tiberio je jediný most na rieke Marecchia, ktorý sa Nemcom počas 2. svetovej vojny nepodarilo zničiť

Počasie v meste Rimini

Od polovice mája do konca augusta je v Rimini veľmi teplé počasie. Aj v lete sa zvykne vyskytnúť dážď, ale zväčša je po celý deň pekne slnečno. V máji ešte nevládnu horúčavy, ani more nie je úplne vyhriate, ale nie je tu toľko turistov ako počas mesiacov jún, júl a august. Počas vrcholu sezóny stúpajú teplotu k 30°C a more je príjemne teplé. Sever Talianska býva v lete daždivý, čo ale neplatí pre Rimini, vďaka polohe pri pobreží. V mesiacoch september a október je ešte dosť teplo, avšak sú to najdaždivejšie mesiace roka. Ak sa už vyberiete do Rimini v hociktorý mesiac roka, prajeme vám príjemné počasie.

RIMINI predpoveď počasia

Pamiatky v meste Rimini

Chrám Malatesta (Tempio Malatestiano)

Chrám bol postavený v 13. storočí v gotickom štýle a venovaný Sv. Františkovi. V 15. storočí bol prestavaný na renesančný kostol vladárom Sigismondom Pandolfo Malatesta, ktorý chcel mať z kostola luxusné mauzóleum pre seba a svoju tretiu ženu Isotta degli Atti. Sigismondo bol prezývaný aj ako Vlk z Rimini si najal architekta Leon Battista Alberti, ktorý navrhol skvostné mauzóleum, ale dokončiť sa ho dodnes nepodarilo. Sarkofágy rodiny Malatesto sa tu nachádzajú dodnes. Ale aj nedokončený chrám Malatesta je nádherný a denne ho navštívi množstvo turistov.

Park miniatúr (Italia in Miniatura)

Park miniatúr Rimini

Park miniatúr sa nachádza v mestskej časti Viserba a je v ňom vyše 270 zmenšenín slávnych talianskych a európskych budov v mierke 1:25 a 1:50. V parku je 10 tisíc rastlín a 5 tisíc miniatúrnych stromov. Cez park jazdí 17 malých vláčikov. Nájdete tu zmenšeninu benátskeho Kanálu Grande, Koloseum, katedrálu vo Florencii, námestie Sv. Petra, šikmú vežu v Pise, len o niečo väčšiu od dospelého človeka a iné známe budovy. K parku sa dostanete za 1,20€ autobusom č. 8 s označením ‘Italia in Miniatura‘, ktorý vychádza z vlakovej stanice.

Rozloha: 12 000 m2

Vstupné
Dospelý11€ – 23€ podľa obdobia (leto najdrahšie)
Deti8€ – 17€ podľa obdobia (leto najdrahšie)

Fiabilandia

Zábavný park Fibilandia nadchne nielen deti, ale aj dospelých. Bol vybudovaný v roku 1965 okolo jazera Lago Bernardi a dnes má rozlohu 150 tisíc m2. Je to jeden z najstarších zábavných parkov v meste a ponúka rôznorodé atrakcie ako jazdu v loďke rozprávkovou krajinou, pirátsku loď, jazdu vláčikom, magickú dedinu a rôzne detské predstavenia. Po parku sa pohybujú známe rozprávkové bytosti, s ktorými sa vaše deti môžu vyfotiť. V obchodíku frulleria predávajú vynikajúce zmrzliny a ovocie.

Vstupné
Dospelý24€
Ľudia nad 65 rokov21€
Deti od 3 rokov alebo 1,3 m výšky17€
Otváracie hodiny
apríl – november10:00 – 19:00
júl – august10:00 – 23:00

Augustov oblúk (Arco di Augusto)

Augustov oblúk Rimini

Augustov oblúk sa nachádza blízko centra mesta Rimini. Oblúk dal postaviť cisár Augustus v roku 27 pred n.l. a dodnes sa zachoval v celkom dobrej forme. Na fasáde sú vyobrazený bohovia rímskej mytológie Jupiter, Neptún, Minerva a Apolón. Oblúk má výšku 17 metrov. Na zvýraznenie majestátnosti oblúka boli v roku 1935 okolité budovy zbúrané. Pri návšteve Rimini sa sem oplatí prísť urobiť pár fotiek. Keď budete prechádzať pod oblúkom, predstavte si koľko ľudí za tých vyše 2000 rokov pod ním prešlo.

Tibériov most (Ponte di Tiberio)

Ponte di tiberio Rimini

Most Ponte di Tiberio je jeden z najstarších talianskych mostov. Tento kamenný most sa začal stavať za vlády cisára Augusta a bol dokončený za vlády cisára Tibéria v roku 21 nášho letopočtu. Nachádza sa na severnom konci hlavnej ulice Corso d’Augusto, je dlhý 70 metrov a pozostáva z piatich oblúkov. Tibériov most odolal zemetraseniam a nepodarilo sa ho zničiť ani nemeckej armáde počas 2. svetovej vojny (je to jediný most na rieke Marecchia, ktorý sa Nemcom nepodarilo zničiť). Najlepší čas, kedy vidieť most je pri západe slnka.

Mapa pamiatok a zaujímavých miest v meste Rimini

Ubytovanie v Rimini

Booking.com

Pridaj komentár